Kalkulačka

Níže naleznete kalkulačku pro výpočet Vašeho energetického příjmu a rozložení jednotlivých makroživin. Kalkulačka Vám zároveň spočítá i tzv. bazální metabolismus (BMR), což je absolutně minimální hodnota kcal, kterou musíme sníst za den proto, aby naše tělo vůbec fungovalo, tedy abychom byli schopni dýchat, přemýšlet, aby nám srdce pravidelně tlouklo, apod. Všechny tyto základní životní pochody uvnitř těla potřebují dostatečné množství energie a tu určuje právě hodnota bazálního metabolismu.

K BMR je nutné přičíst naší denní aktivitu (např. sport, práci, chůzi, cvičení, apod). Tím získáme náš denní energetický příjem. Pokud máme v úmyslu hubnout, musíme jíst o něco méně, pokud chceme přibírat, musíme jíst o něco více. Prosím všimněte si důležitého slova „o něco“. Určitě není vhodné, ba ani žádoucí příjem snížit nebo navýšit přes příliš. Nefunguje to tak, že čím více ho snížím/navýším, tím rychleji budu hubnout/přibírat. Právě naopak.

Určitě nezapomínejme, že ani při hubnutí nesmíme nikdy jíst méně, než je hodnota našeho bazálního metabolismu (BMR).


Žádná internetová kalkulačka Vám přesně nespočítá Vaše hodnoty, protože kalkulačky zohledňují jen údaje jako věk, váhu a výšku. Na správný výpočet má ale vliv spousta dalších faktorů. Pokud jste provedli výpočet, vše dodržujete, a i přesto se Vám nedaří, může být problém právě v omezenosti výpočtu kalkulačky. V takovém případě Vám nabízím svou službu výpočet kalorických hodnot:

let
kg
cm

%
Kolik procent tuku máte?
tuk dle postavy
Jak vybrat správně aktivitu?
Není cvičení jako cvičení. Pokud chodíte 4x týdně na procházku, není to to samé jako když někdo chodí 4x týdně do posilovny. Proto při zadávání mějte na paměti, že kalkulačka počítá jako cvičení skutečně náročný celohodinový trénink.
Kontakt
Zdenka Vlasáková
IČ: 05753716
Studentská 1348
535 01 Přelouč